• Welcome to RolePlay.ro Community. Please login or sign up.
March 29, 2024, 05:00:34 AM

Star Wars: The Old Republic

Started by Ktav, April 27, 2007, 09:37:49 AM

Previous topic - Next topic

Ktav

April 27, 2007, 09:37:49 AM Last Edit: October 22, 2008, 02:53:22 PM by K'tav
http://www.rpgwatch.com/show/newsbit?newsbit=4763

eu personal nu cred o iota, da' mai stiti...
"I see a thousand graveyard planets and an eternity of hate and hunger."

Red

Nu e nimic adevart... stau mult pe forumurile de la Bioware si sunt doar zvonuri
Bioware nu mai va lucra la un Kotor... o fost pasat la Obsidian definitiv si daca cumva va iesi un MMORPG va fii facut de Obsidian
"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"
Muad'Dib

RedDevil

No way. KotOR e foarte fain single player. Ar strica seria cu un MMO. <.<

Red

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"
Muad'Dib

Bogy

Well that sux. Si se pare ca o mare parte din gameri sunt de parere ca un MMO va strica tot nucleul jocului original. Adica acela ca avansai cu caracterul in poveste si nu in skilluri si ca avea o finalitate. In MMO povestea e pusa asa de forma si se pune accentu pe skilluri, nu vei fi cineva important doar 1 player din cateva sute de mii de playeri care incearca sa faca ceva in universul star wars. Si nu are finalitate.
Bogy the Great Druid

Red

Very true. Int-un MMO povestea e secundara. Dar presupun ca vor sa se foloseasca multe de lore-ul SW, sincer nu stiu ce o sa iasa dar ma indoiesc ca o sa imi placa. Pana in prezent nici un MMO ma captat si am jucat cateva...
"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"
Muad'Dib

RedDevil

Sux big time. Si eu am vazut stirea pe Eurogamer. Trebuia sa-si bage EA coada. :mda: I hate MMOs, desi daca ma gandesc cat hype se face pe universul SW, era inevitabil. Numai sa nu-i zica KotOR, mai bine sa lase seria asa, cu 2 jocuri, si sa faca MMO SW, dar fara nici o legatura cu KotOR. Ma indoiesc insa ca nu vor exploata brandul.  :(  

Ktav

"I see a thousand graveyard planets and an eternity of hate and hunger."

Ktav

"I see a thousand graveyard planets and an eternity of hate and hunger."

Redrake

Mda, azi am vazut stirea cam pe vreo 5-6 board-uri. Asta ar fi al 7-lea. :p

O sa spun ce am spus si pe celalalte. O noua tentativa a unei companii de jocuri ca sa ii fac pe gameri sa plateasca un tribut lunar (un fel de taxa pe viciu). :D  

Ktav

daca e o suma rezonabila si jocul e bun... de ce nu. dar ma indoiesc ca o sa fie cine stie ce... intr'un MMO nu ai cum sa creezi ceva ca in kotor
"I see a thousand graveyard planets and an eternity of hate and hunger."

Bogy

Bogy the Great Druid

Redrake

Quotedaca e o suma rezonabila si jocul e bun... de ce nu. dar ma indoiesc ca o sa fie cine stie ce... intr'un MMO nu ai cum sa creezi ceva ca in kotor
Nu e vorba de ce ofera, ci de sistemul efectiv. Daca am cumparat un joc stiu ca il joc cand vreau eu, nu sa platesc lunar ca sa il joc. Ma joc in timpul liber atunci cand vreau, nu ca un mod de viata.  

Bogy

QuoteNu e vorba de ce ofera, ci de sistemul efectiv. Daca am cumparat un joc stiu ca il joc cand vreau eu, nu sa platesc lunar ca sa il joc. Ma joc in timpul liber atunci cand vreau, nu ca un mod de viata.
That's exactly how i think. Nu dau banii pe pixeli. Mi-am cumparat singuru MMO cu plata odata si anume Guild Wars. Atat. Il joc cand doresc. Nu am de ce sa le platesc unor straini lunar ca sa ma pot juca acel joc. Prefer ceva single player, il termini si iti vezi de viata. Nu stai si te invarti ca un nimic ce esti intr-o lume virtuala, nu ai absolut nici un impact asupra mediului si toti fac acelasi lucru. Si dau si bani pentru a ma simti mic si insignifiant in acea lume virtuala.  
Bogy the Great Druid

Redrake

Da, prefer un Kotor in care sa interactionez cu un HK-47 decat unul in care sa ma intalnesc cu un pusti care imi da cu un blaster in cap si apoi imi spune "I pwned you haxorz". :D  

Ktav

un interviu: http://www.youtube.com/watch?v=GdyqopE6lVI

cica TOR o sa aibe un story content mai masiv decat toate jocurile bioware la un loc :))
"I see a thousand graveyard planets and an eternity of hate and hunger."

Bogy

din ce zic aia acolo pare sa fie ceva special. e totusi Bioware, care a mai ramas fidela cat de cat stilului clasic de RPG. Poate o sa fie un MMO superb.
Bogy the Great Druid

Redrake

Quoteun interviu: http://www.youtube.com/watch?v=GdyqopE6lVI

cica TOR o sa aibe un story content mai masiv decat toate jocurile bioware la un loc :))
Da am mai auzit eu din astea. Orice joc inainte de a fi lansat se anunta a fi cea mai mare inovatie.
Totusi sa speram ce cei de la Obsidian vor scoate totusi un Kotor 3 in timp ce MMORPG-ul va avea acelasi "succes" ca SW: Galaxies.

Ma cam mir de LucasArts totusi ca se baga la jocuri pentru PC. Parca la inceputul anului ei erau cei care pretindeau ca vanzarile de jocuri PC sunt in scadere. Probabil ca marele "succes" de care s-a bucurat Force Unleashed (doar pt console), i-a cam facut sa-si schimbe parerea. :D  

RedDevil

Oricat de bun si inovator ar putea fi eu oricum n-o sa-l joc. Pentru ca oricum ar fi, e tot MMO. Iar despre MMO-uri am o parere asemanatoare cu Bogy si Redrake. Nu e vorba de taxa efectiva ci de faptul ca nu-l pot juca si relua de cate ori vreau eu. Si de NPC-uri si useri ce sa mai zic...

Ktav

agree... dar fiind vb de kotor o sa'i dau o sansa
"I see a thousand graveyard planets and an eternity of hate and hunger."