• Welcome to RolePlay.ro Community. Please login or sign up.
March 29, 2024, 07:49:14 AM

Morrowind

Started by Wotan, June 05, 2005, 03:38:04 PM

Previous topic - Next topic

RedDevil

Eu cel putin n-am patit nimic de felul asta. :|  

DaProfessor

QuoteStiti ce am observat eu nu stiu daca are vreo logica sau nu... dar eu de cand am inceput sa salves mai des nu am mai avut atat de multe crashuri...

Stiu ca s-ar putea sa ma insel...dar cred ca motivul pt care se crash-uieste mai rar daca salvezi mai des este pt ca atunci cand nu salvezi o perioada mai mare de timp... jocul aduna datele din diferitele exterioare si asa iti foloseste  cache-ul de la HDD si iti si foloseste proc si ramii mai mult... ;)  Din acelasi motiv merge mai greu dupa cateva ore de joc fata de cum merge cand abia intri in el  :D ....cred  :pmov  

Keeper

DaProfessor daca ar fi asa inseamna k ar avea memory leaks...si din cate stiu eu nu are. Save-ul din ce stiu eu copiaza starea actuala in alt fisier si cam atat (nu sterge chestii din cache etc.). Probabil in cazul asta o fi efectul placebo :p.

Btw el merge mai greu fiindca daca explorezi toata harta in orele alea de joc se aduna multe informatii in cache pe care el le sterge destul de rar. Sa vezi ca daca stai acelasi timp in acelasi loc o sa se miste l;a fel...in principiu :D
"Nestiinta nu-i o dovada, ignoranta nu-i un argument" - Spinoza

DaProfessor

Pai cam asta am spus si eu dar sigur merge asa si fara memory leaks....poate am gresit eu acum si cred ca ai dreptate la faza cu "daca stai pe loc merge la fel"...dar oricum o parte din ce am zis e adevarat la faza cu salvarile...si in plus mie nu mi-a facut niciodata probleme de genul sa se restarteze/sa iasa din joc s.a.m.d.  :D
Chiar  daca ma jucam vreo 8 - 10 h incontinuu  ;)
Faza asta am patit-o la Gothic ... daca ma jucam PREA mult...incepea sa faca faze putin, asa ca m-am gandit ca e aceeasi chestie  :)