• Welcome to RolePlay.ro Community. Please login or sign up.

Echipa

Started by Daemian, July 28, 2005, 08:33:55 AM

Previous topic - Next topic

himself

Ma...io incep sa cred din ce in ce mai mult ca ne trebuie un forum special pentru astia din echipa...ce ziceti? Ca sa nu facem pe aici spam si ca sa nu dam spoilere la toti! Cei care intra in echipa au acces la forum...
Daca sunteti de acord dati un semnal si in 5 minute fac forumu )acuma ca am experienta :p)

Deik

suna bine, insa ar fi bine sa avem si un topic macar sa discutam unele chestii la public, sa isi dea cu parerea si cel ce o sa joace
i am    i exist    i live in another plane of existance

Daemian

Pai ramane topicul asta aici pe roleplay unde poate sa intre oricine. Iar pe noul forum se vor vorbi doar chestii concrete despre proiect(e) si doar de catre componentii echipei.
There is no such thing as innocence... only degrees of guilt

Mircea_Irenicus

Cand faceti forumul, trimiteti un PM la toti membrii echipei cu URL-ul ;)
---The Great Lord Mircea Irenicus of The Thirteenth Kingdom of Shadow---
Succumb to my cold grasp, feel my thoughts, be one with me, abandon thy past to the Shadowlord.

himself

August 07, 2005, 05:10:57 PM #24 Last Edit: August 07, 2005, 05:12:43 PM by himself
ACESTA E FORUMUL!
Esotheria
Daca va intrebati, Esotheria este numele de cod provizoriu al proiectului! Trebuia sa-i dau un nume forumului si nu mi-a venit nimic altceva in minte!
Ca sa VEDETI forumul trebuie sa fiti logati, iar ca sa va logatti trebuie sa fiti INREGISTRATI. ca sa va inregistrati trebuie sa primiti Validation de la un AMDIN (Adicatelea io sau in curand Daemian) Asa ca va inregistrati cu numele pe care le aveti aici! Nu vor fi validati decat cei care au postat aici in acest topic!
:idiot:
Si, DA stiu ca forumul e cam gol! L-am facut acu 3 minute, cum dracu sa nu fie gol!

BTW: Asta e postul meu cu numarul 500 :idiot:  

DragonFlame

Oameni buni pot sa join si yo la proiectu' asta... da' mai prin toamna un pic ca nu prea am timp acuma in August. Daka e nevoie ajut si acuma... da' in ritm mai lent. Le am la urmatoarele (cu detalii de nivelu de cunostiinte)

- programare (C++,Delphi, si orice limbaj care are la baza C++ sau Object Pascal) - avansat
- cunosc API-ul OpenGL cat de cat, cu diverse tehnici si cam ce se foloseste la jocurile 3D (Binary Space Partitioning, efecte lights + reflexii + ce mai e de texturi si efecte optice, collision detection)
- programare Windows stiu cam cat e nevoie pt joc
- daka e nevoie pot sa invat si DirectX (o bucata de DirectSound stiu deja)... da' mi se pare mai util OpenGL decat Direct3D
- grafica 3D & 2D: 3dsmax, Photoshop. Nu prea ma pricep la desen de mana, da' pot sa ma joc destul de bine cu ce fac altii. (Daka sunteti curiosi va arat un logo facut in Photoshop la care yo n-am pus mana deloc sa desenez ceva ;) )

Concluzie: ma bag la orice sectiune sau pot ajuta, in special la programare si grafica 2D.  
But one can only match, move by move the machinations of fate, and thus defy the tyrannous stars.

DragonFlame

AAAA.. si cel mai important. Pentru a incepe sa invatati OpenGL zic ca un site cu tutorialuri ar fi mai bun. Recomand
http://nehe.gamedev.net - are tutorials + sourcecode in mai toate limbajele
si http://www.delphigl.com/

Care mai sunteti cu programare aruncati o privire. Cat despre carti am si Open GL Red Book si inca alte chestii.
But one can only match, move by move the machinations of fate, and thus defy the tyrannous stars.

Daemian

Welcome to the team. Momentan suntem inca in faza incipienta dar daca poti si vrei sa ajuti chiar si mai rar eu nu ma supar (si cred ca nici restul). Plus ca daca zici ca din toamna lucrurile vor fi altfel dpv al timpului tau, e si mai bine.

Ar fi o chestie sa te inscrii si tu pe forumul Esotheria - forum dedicat exclusiv echipei (linkul e cu 3 posturi mai sus)
There is no such thing as innocence... only degrees of guilt

Mircea_Irenicus

August 09, 2005, 08:49:54 AM #28 Last Edit: August 09, 2005, 08:38:08 PM by Mircea_Irenicus
Daemian, DragonFlame e si el din Galati, prieten de-al meu :D

Later edit by Daemian:

Perfect!  :good: Mai ai prieteni din-astia?  :D

Even later edit by Mircea_Irenicus:

Incerc sa gasesc :D Poate are si DragonFlame :D
---The Great Lord Mircea Irenicus of The Thirteenth Kingdom of Shadow---
Succumb to my cold grasp, feel my thoughts, be one with me, abandon thy past to the Shadowlord.

himself

Cumva te-ai inregistrat cu numele de shaddow?

Inc@rn@te

As intra si eu in echipa
story
quests
etc.
grafica stiu doar wings si ceva 3D max ca am dat atestatu din ele da aia a fost acu 2 ani ,  oricum daca mai e nevoie  am niste prieteni la calculatoare care  pot fi mobilizati la toamna   :whip:
Knowledge hidden is knowledge forgotten.
Know that i know.

himself

Si ce mai astepti? Intra pe Esotheria! Cu numele asta ca sa te recunosc! :)

Toe

Man ce sa zic.

Questuri
Storyline
Dialoguri
etc(ma refer ce tine de idei)
C++(io acu trec a 10 )asa ca am doar un an facut la liceu(abia stiu sa scriu si sa citesc dintr-un fisier)-asa ca nu  prea pot sa va ajut. dar ma apuc sa invat OpenGL si   ma fac expert(  :p )
Only one can tell you the real meaning of the life. And that person is YOU!

Daemian

Any help is more than welcome.
Asa ca pune mana si te inscrie aici si treci la treaba.
There is no such thing as innocence... only degrees of guilt

doro69

de ce trebuie sa ne inscriem acolo.. ? da si u mai multe detalii pls
Enter World of Warcraf: "33205 items, 249297 NPCs, 4525 quests, 2729 recipes, 1420 class skills and 2312367 profiles
Updated for this push: 32976 items, 17183 NPCs, 3676 quests, 1384 recipes"

himself

Pentru ca e forumul echipei! ca sa nu facem flood pe roleplay si ca sa nu dam spoilere asupra povestii celor care nu participa sai ca sa putem sa avem si noi secrete......
La ora actuala consideram ca parte din echipa doar pe cei care sunt inregistrati acolo! Vrei sa renunti, nu te inregistra! Esti invitatul meu!

doro69

ceream doar o explicatie.. :S
Enter World of Warcraf: "33205 items, 249297 NPCs, 4525 quests, 2729 recipes, 1420 class skills and 2312367 profiles
Updated for this push: 32976 items, 17183 NPCs, 3676 quests, 1384 recipes"

himself

Ok..sorry..eram nervos din cauza unui imbecil...scuze ca m-am descarcat pe tine! Citeste topicul "LA ATAC!" ca sa vezi daca nu iti vine si tie sa te iei de toata lumea!

snaz

In primu rand sal all..
Forumu ala cu Esotheria merge? Vrea omu sa se inscrie si nu poate.. ia verificati si voi..
:D  

stbog

Ce pot sa zic faina treaba ar fi sa iasa un joc romanesc free (ca noua si asa ne plac astea free, ca pt romani toate is free  :D )
Ce stiu eu C,C++(da nu is bun ca is student la Poli cica, si la faculta se fac probleme de genu sa se realizeze un program pt o biblioteca wow tare interesant nu?) si am inceput Java in anu 2 da stiu tare putin. Da zic ca as putea sa invat daca trebe si alte limbaje. Si cum is la Poli (am zis mai sus) am colegi care stiu programare si as putea sa incerc sa-i aduc si pe ei.