• Welcome to RolePlay.ro Community. Please login or sign up.
March 29, 2024, 05:02:58 AM

Guildul preferat din gothic(1 si 2)

Started by allah, July 14, 2005, 02:21:37 PM

Previous topic - Next topic

Old Camp
1 (4.5%)
New Camp si Landowner
7 (31.8%)
Monastery
8 (36.4%)
Sect Camp
4 (18.2%)
Militia/Paladins
1 (4.5%)
Thief Guild
1 (4.5%)

Total Members Voted: 22

RedDevil

I damn know that...God, cat m-am chinuit sa gasesc "what the believer finds behind the path"...si era a doua oara cand jucam Gothic 2(prima data am fost paladin si nu prea m-a multumit statutul meu social..). Oricum mage e cel mai fain :D.  

doro69

am votat new camp, desi cred ca in g1 cel mai bine este sa joinezi in old camp, in felul asta treci prin toate fictiunile. plus ca acolo am gasit o sabie cu care am stat aproape pana la final. Rusty two hand ceva.. parca se numea si avea ~70 dmg :)
Enter World of Warcraf: "33205 items, 249297 NPCs, 4525 quests, 2729 recipes, 1420 class skills and 2312367 profiles
Updated for this push: 32976 items, 17183 NPCs, 3676 quests, 1384 recipes"

amp3r

Nu am nici o treaba dar magician e cel mai bine:
1 Esti foarte rspectat
2 Ai o gramada de rune pt o gramada de prosti!
3 Acu ziceti voi unde e cel mai intresant?
[size=9]Is me, Ionel 556[/size]

amp3r

QuoteAm ales New camp si landowner adica tabara mercenarilor deoarece acolo se afla mai tote NPC-urile mele preferate
Mah imi  spui si mie ce sint alea NPC-uri?  
[size=9]Is me, Ionel 556[/size]

Keeper

QuoteMah imi  spui si mie ce sint alea NPC-uri?
non playing characters
"Nestiinta nu-i o dovada, ignoranta nu-i un argument" - Spinoza

doro69

November 18, 2005, 08:15:15 AM #25 Last Edit: November 18, 2005, 08:21:46 AM by doro69
sry de off topic, DAR:
location: roleplay.ro
semnatura: Fan GOTHIC !!!
intrebari:
1. ce-s alea blood chanice-uri?
2. Mah imi spui si mie ce sint alea NPC-uri?
3. Poate cineva sa-mi spuna cum te integrezi in gothic 1 in New Camp ?

:stupid:
Enter World of Warcraf: "33205 items, 249297 NPCs, 4525 quests, 2729 recipes, 1420 class skills and 2312367 profiles
Updated for this push: 32976 items, 17183 NPCs, 3676 quests, 1384 recipes"

Daemian

Off-topic:
Quoteionel556: Birthday 16 February 1990
Does that answer your question?  :)

@ionel
No offense dar se vede ca ai 15 ani. Nu dispera, oricum mai avem cateva exemplare d-astea mai "tinere" p-aici.  :D Si acum astept sa inceapa comentariile vis-a-vis de remarca mea.  :cool:

On-topic:

In gothic 1, desi nu l-am jucat decat o data am cam trecut pe la fiecare camp si am vazut care le sunt obiceiurile. De asemenea, am incercat un pic si mage (era o faza prin care puteai sa treci la fire mage chiar daca acceptai initial sa fii guard; si mai puteai sa te faci si water mage cand ajungeai iar la new camp in capitolul 3 - parca -, daca in prealabil erai guard  :) ) dar eu in general prefer fighter. Asa ca per total pot sa spun ca "guildul preferat din gothic1" ar fi New Camp - fighter.

La G2, inca nu ma pronunt desi deja mi-am cam ales tabara: paladin. Voi vedea pe parcursul jocului ce si cum (adica daca am ales bine  :D )

Peace!  :p  
There is no such thing as innocence... only degrees of guilt

gonzo

Pai cred ca ti-ar fi placut mai mult mercenarii avand in vedere ce preferinte ai avut in g1. Paladin e ok daca nu ar fi trebuit sa faci totul "for innos" (bleah - good gods suck).

Daemian

Mi-au placut mai mult mercenarii in G1 la modul cum gandeau si cum erau organizati, ca eu de fapt alesesem Old Camp  :D doar ca printr-o "rasturnare neasteptata de situatie" am trecut la New Camp  :cool:  
There is no such thing as innocence... only degrees of guilt

gonzo

In G2 sunt si mai misto ca nu mai lucreaza pentru nimeni doar pentru ei(money and good life= fighting, drinking, good old swamp weed si din cand in cand bordelul :D ).  

DaProfessor

Cel mai misto a fost sa fiu magician...dar totusi nu i-a placut nimanui sa fie paladin ???
eu am votat cu monastery dar ottusi mi-a placut mult sa fiu paladin pt ca la sfarsit aveam niste rune tari :D  

Bashar

naaaaaah
la sectanti imi place sa flex my pecs in armura aia de templar.
free food free weed
puf puf give  puf puf give
aaaaaaaaa hey i love u guys  :))  
cine-i harnic shi munceshte are tot ce vrea
cine-i shmecher shi chiuleshte are tot asha
ain't life a b*t*h