• Welcome to RolePlay.ro Community. Please login or sign up.
April 18, 2024, 10:59:39 PM

BG 2 anyone?

Started by bloodlover, February 23, 2009, 07:31:11 PM

Previous topic - Next topic

bloodlover

Intrebarea este simpla: se mai joaca cineva BG 2? Azi am tot incercat cu un amic sa jucam in doi dar nu am reusit nici cum,  :( . Solutia pusa de bogy nu a mers si cred ca e de la routerul sau. Mai sunt persoane doritoare sa jucam (sau cel putin sa incercam)  :-*

Bogy

cred ca te referi la ruterul amicului tau. ca eu nu am luat parte la incercarea voastra in nici un fel :)
Bogy the Great Druid

Red

O zic sa mai incercati ca merge. Ideea e sa creati un VPN ( virtual private network) pentru toti jucatori. Acest lucru il faceti ori cu windowsul sau mult mai usor cu hamachi care il face pentru voi.
"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"
Muad'Dib

bloodlover

Intr-un final am reusit sa il facem sa mearga partial prin hamachi...adica pot vedea doar jocurile facute de el insa nu ma pot conecta. Firewall/antivirus OFF desigur.

Orkish

Ma bag eu la un IWD 2 daca asa caci BG nu e chiar pe placul meu!
Datimi un mesaj privat si stabilim o sesiune!
Some races are good and some are bad,but none are as good as the half-elf's.CIUDA!!!

bloodlover

Pf...nu am dat de ceva vreme pe aici.

M-am apucat de un IWD 2 cu inca doi amici, merge binisor. Suntem in cautare de oameni.

Macar asa sa joc d&d ca prin Deva nu cred ca s-a auzit de asa ceva   :(

Redrake

In IWD2 nu e recomandat sa joci cu mai mult de 3 persoane. Nu de alta dar e greu sa gasesti timp pentru a se sincroniza toti. Asta a fost in general problema pe care am intampinat-o noi in anii trecuti cand am incercat sa jucam.

bloodlover

Stiu, dar vreau sa fie cat mai distractiv.  Oricum vorbim pe skype si ne coordonam.

Redrake

In IWD2 se joaca cel mai bine in 3. Fiecare cu cate 2 caractere. Cel putin asta a fost maniera in care am incercat noi sa jucam.

bloodlover

Noi jucam in 3 si fiecare cu cate UN caracter. Merge destul de bine (desi mai luam cate un wipe din cauza faptului ca sunt newbie).

Bogy

pana va invatati sa lucrati in team :)
Bogy the Great Druid

Redrake

Da trebuie sa stabiliti de la bun inceput niste reguli. Altfel mai rau va incurcati. Mai ales cand vine vorba de pus pauza pentru a casta o vraja.

Orkish

astept propuneri pentru o sesiune si vedem noi cum e in 4 :ass: (eu prefer sa ocup postul de sorcerer sau cleric)
GANG BANG ANYONE?
Some races are good and some are bad,but none are as good as the half-elf's.CIUDA!!!

night_hawk

In perioada urmatoare as putea si eu, atata timp cat e dupa 6. Ranger prin excelenta.
Quote"Fate shapes us just as we shape it."